شهردارمنطقه18 : آتش نشانان شهید در پلاسکو سوختند تا ایران سربلند باقی بماند

چهارشنبه 4 بهمن 1396

شهردار منطقه 18 گفت : خانواده شهدا از عوامل مؤثر درحفظ شجره طیبه انقلاب اسلامی هستند و اگر خون شهدا نبود این انقلاب ثمره ای نداشت و ملت بدین جایگاه عالی نمی رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره ایثارگران شهرداری منطقه 18 ، مهندس سید محمد فیاض که به اتفاق تعدادی از مدیران منطقه در مراسم دومین سالگرد جاوید الاثرشهید مدافع حرم مجیدقربانخانی درمسجد مسلم ابن عقیل (ع) شهرک مسلمین و همچنین مراسم یادواره شهدای مدافع حرم محله تولید دارو در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) که با نخستین سالگرد شهید آتش نشان ساختمان پلاسکو حامد هوائی مصادف شده بود ، ضمن بیان مطلب فوق افزود : استقلال و امنیت کشور امروز مانند گنبدی آهنین می درخشد و به گفته بسیاری از کشورهای دنیا ، جمهوری اسلامی از امن ترین نقاط دنیا به شمارمی رود که این امر به برکت خون شهداست.

شهردار منطقه 18 اضافه کرد : شهادت برای شهيد به گونه ای اتفاق می افتد که ره صد ساله سعادتمندی را در يک شب طی می کند ، اما با اين وجود ، نسل امروز بايد در اين مسيرحرکت و کار خود را برای رضای خدا انجام دهند.

وی با بیان اینکه امروز قدردان ، دستبوس و خدمتگزار تک تک خانواده های معظم شهدا هستیم ، اظهارداشت : تا روزیکه جان دربدن داشته باشیم ، بر عهدی که باشهدابسته ایم ، ایستاده ایم و در همان راه و مسیرحرکت می کنیم .

فیاض با بیان اینکه اینها نمونه ای از درک واقعی اسلام است ، یاد آورشد : امروز افتخار و عزت خود را به برکت امام (ره) ، شهدا و خانواده معظم آنهاداریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خویش با اشاره به تعبیر گوهر بار مقام معظم رهبری که فرموده بودند ، شهامت و فداکاری آتش­‌نشانانی که درعملیات نجات مردم، خود دچار حادثه­‌ خطیر شده و در حال فداکاری متعهدانه به امتحانی دشوار گرفتار آمده­‌اند ، دل را از تحسین ، تمجید و از نگرانی و اندوه ، آکنده می سازد ، اظهار داشت : ما دیدیم باچشمان خود که این عزیزان وقهرمانان بی ادعا چگونه در ساختمان پلاسکو سوختندتا ایران همچنان بواسطه جوانمردانش سرافراز و سربلند بماند.

شهردار منطقه 18 همچنین در ادامه سخنان خویش با اشاره به آیه إِنَّ الْإِنْسَانَ لَفِی خُسْرٍ تصریح کرد : همه ما انسانها در خسر و زیان هستیم بجز آن کسانی که ایمان بیاورند و عمل صالح انجام دهند و عمل صالح (همین کار شهدای آتش نشان من جمله حامد هوائی در حادثه حریق ساختمان پلاسکو ) بود که جان خود را نثار تا ایران در امنیت و آسایش باشد.

گفتنی است : در حاشیه برگزاری مراسم دومین سالگرد جاوید الاثرشهید مدافع حرم مجید قربانخانی در مسجد مسلم ابن عقیل (ع) شهرک مسلمین از کتاب پناه حرم ( زندگی نامه این جاوید الاثر شهید مدافع حرم ) رونمائی و از خانواده های معظم شهدا تجلیل بعمل آمد.