شهردارناحیه 1 منطقه18 تهران : فرهنگ عاشورا از مؤلفه های بارز دوران دفاع مقدس است

يکشنبه 7 بهمن 1397

شهردار ناحیه 1 منطقه18 تهران گفت : ما كار برای خانواده‌ شهدا را توفيقی برای خود می‌دانيم و منتی هم برسر كسی نداريم ، ضمن اینکه ‌خدمت به خانواده‌ شهدا و ايثارگران را وظيفه‌ خود می دانيم.

به گزارش روابط عمومی اداره ایثارگران شهرداری منطقه 18 ، غلامرضا تدبیری که به اتفاق معاون و مدیر اداره اجتماعی و فرهنگی ناحیه با جانباز سرافراز 70 درصد نادعلی روشن دل در محله حسینی فردوس دیدار کرده بود ، ضمن بیان مطلب فوق افزود : انقلاب اسلامی ریشه در فرهنگ عاشورا و نهضت امام حسین(ع) دارد و ما در زمانی زندگی می‌کنیم که همه عوامل این فرهنگ را به نوعی دیده‌ایم.
وی در ادامه سخنان خویش از اخلاص ، گذشت و تأثیر فرهنگ عاشورا به عنوان مؤلفه های دفاع مقدس نام برد و افزود : در جنگ ، افرادیکه هیچ آموزش نظامی ندیده و در هیچ دانشکده‌ای تحصیل نکرده بودند و با هیچ تئوری از عرصه مسائل نظامی آشنا نبودند ، توانستند در کمترین زمان ممکن در همه این زمینه‌ها به اوج برسند.
تدبیری با اشاره به این موضوع که نمونه‌هایی از رشادت‌ها و فداکاری‌های عاشورایی را در دوران دفاع مقدس مشاهده کرده‌ ایم ،گفت : ماپیروزی انقلاب و دفاع مقدس را مدیون نهضت امام حسین (ع) هستیم ، چرا که عاشورا به ما آموخت فرهنگ مقاومت یک وظیفه است.
برپایه این گزارش ، در پایان این دیدار صمیمانه جانباز سرافراز 70 درصد نادعلی روشن دل با بیان خاطراتی ازدوران دفاع مقدس ، بار دیگر لحظاتی از آن برهه از زمان را برای حاضرین تداعی کرد.
گفتنی است : مراسم تولد فرزند برومند سردار شهید کریمی بعنوان یکی از کارکنان شاغل در ناحیه ، تکریم کادر پرستاری درمانگاه سیدالشهدا (ع) در محله حسینی فردوس و اکران بنرهای مشارکت شهروندان در کمپین سه شنبه های بدون خودرو از دیگر اقدامات اداره اجتماعی و فرهنگی ناحیه می باشد.