شهردار منطقه 18 تهران در دیدار با شهید آتش نشان حامد هوائی : عاشورا به ما آموخت فرهنگ مقاومت یک وظیفه است

يکشنبه 7 بهمن 1397

شهردار منطقه 18 تهران گفت : ما كار برای خانواده‌ های معظم شهدا و ایثارگران را توفيقی برای خود دانسته و منتی هم بر سر كسی نداريم ، چرا که تنها وظيفه‌ خود عمل کرده ایم.

به گزارش روابط عمومی اداره ایثارگران شهرداری منطقه 18 ، مهندس سید محمد فیاض که به اتفاق جمعی ازمدیران منطقه باخانواده شهید آتش نشان حامدهوائی در محله بهداشت دیدار کرده بود ، ضمن بیان مطلب فوق افزود : این نظام امروز به برکت خون شهدا و امام راحل (ره) در دست ما امانت است و باید در این حکومت با این ظرفیت و امکان ، زمینه رشد و تعالی انسانها را فراهم و اگر به این سو حرکت نکنیم از این هدف فاصله می گیریم.

وی با بيان اينكه هر انسان منصفی فارغ از نگرشهای سياسی و مذهبی ، خود را مديون خون شهدا می‌داند ، تصريح كرد : خانواده معظم شهدا چون با خدا معامله كرده‌اند ، هيچ چشمداشتی به هيچ‌كس و هيچ جاندارند.

شهردار منطقه 18 تهران به اهمیت شناخت جامعه از شهدا اشاره و ادامه داد : آنطور که باید و شاید ، مردم برخی از شهدا را نمی شناسند و حادثه حریق در ساختمان پلاسکو که با رشادتهای آتش نشانهای غیور ماندگار شد ، نمونه بارزی برای این موضوع است.

وی با اشاره به این موضوع که نمونه‌هایی از رشادتها و فداکاریهای عاشورایی را دردوران دفاع مقدس مشاهده کرده‌ ایم ، گفت : ما پیروزی انقلاب و دفاع مقدس را مدیون نهضت امام حسین(ع) هستیم ، چرا که عاشورا به ما آموخت فرهنگ مقاومت یک وظیفه است.

برپایه این گزارش ، والدین شهید آتش نشان حامدهوائی نیز با تقدیر از این اقدام ارزشمند شهردار منطقه و همراهان وی ، به بیان خاطراتی از وی پرداختند.